Instaliavimas

Užsakius darbus pas mus, dokumentacijos sutvarkymas NEMOKAMAS:

– Rangovo akto pateikimas į ESO svetainę dėl elektros įvado ar galios didinimo
– elektros tinklo varžų matavimai
– dujų katilinės elektros varžų matavimai pridavimui
– metalinių tvorų varžų matavimai- elektros įvado kabelių tiesimas (oro linijų keitimas į požemines kabelines linijas)
– apskaitos iškėlimas pagal naują ESO standartą
– elektros vidaus ir lauko tinklo instaliacijos montavimas
– Įžeminimo ir žaibosaugos įrengimas
– elektros instaliacijos remontas, gedimų šalinimas.
– Buitines technikos pajungimas
– dokumentacijos tvarkymas atliktiems darbams ir remontams
– silpnų srovių montavimas ( internetas, tv tinklai, apsauginė ir priešgaisrinė signalizacija, vaizdo stebėjimas, praėjimo kontrolė)

– Nemokamai konsultuojam
– Darbas visoje Lietuvoje
– Projektuojam, techninio ir darbo projekto rengimas

Klausimus, kokie jie bebūtų užduokite žemiau esančioje formoje:

Vidaus elektros tinklo instaliacija

Elektros instaliavimą pastatuose iš esmės reglamentuoja trys taisyklių rinkiniai:  “Elektros linijų ir instaliacijos įrengimo taisyklės”, “Elektros įrenginių įrengimo bendrosios taisyklės”, ir “Apšvietimo elektros įrenginių įrengimo taisyklės

Prieš įrengiant vidaus elektros tinklą, kitaip instaliaciją, bet kokiame pastate, būtina bent apytiksliai  apskaičiuoti būsimas apkrovas (naudojamų elektros prietaisų galingumą). Daugiau 2-3 kW galios jungti į vieną liniją nerekomenduojama. Priklausomai nuo prietaisų išdėstymo ir galios, gali keistis saugiklių ir laidų parametrai, instaliacijos schema. Taip pat reikia numatyti patogiausias vietas kištukiniams lizdams (rozetėms) ir jungikliams. Reikia numatyti papildomus sujungimus ir vietas, technines galimybes, parinkti atitinkamus sujungimo ir komutavimo elementus. Tiek naujame, tiek sename name elektros instaliaciją reikia išvedžioti iki apdailos darbų.

Įrengiant elektros instaliaciją mediniame name, pirmiausia reikia atsižvelgti į gaisrinės saugos reikalavimus. Didelė dalis gaisrų mediniuose namuose kyla dėl netvarkingos elektros instaliacijos – pasenusių laidų, neizoliuotų jungčių, nekokybiškai sujungtų laidų, netinkamai parinktų apsaugos aparatų ir pan.

Reikalavimai elektros kabeliams ir laidams mediniame name nesiskiria nuo reikalavimų elektros instaliacijai vienbučiuose ir dvibučiuose namuose, mažiausia elektros kabelių ir laidų degumo klasė – Eca. Labai svarbu, kad visa instaliacija būtų apsaugota nuo mechaninių pažeidimų

Nuo 2017 metų birželio 1 d. įsigaliojo nauja elektros kabelių klasifikacija:

  • pagal degumą elektros kabeliai yra  Aca, B1ca, B2ca, Cca, Dca, Eca, Fca;
  • pagal dūmų susidarymą – s1, s2, s3, papildomai – s1a, s1b;
  • pagal liepsnojančių dalelių ir (arba) dalelių susidarymą – d0, d1, d2;
  • pagal rūgštingumą – a1, a2, a3.

Instaliavimo vietos

Vidinė elektros instaliacija gali būti atvira arba paslėpta. Pastarosios yra dvi atmainos: instaliacija įvairiuose vamzdžiuose ir instaliacijos laidai statybinėse konstrukcijose be vamzdžių.

Jeigu kalbame apie naujos statybos skydinio ar karkasinio namo elektros instaliaciją, tai tokiuose problemų dėl instaliacijos vietos nekyla – ji paslėpta, instaliacinės dėžutės būna sudėtos į skydus gamykloje, o karkasiniame name ertmė tarp šiltinimo apkalos (dažniausiai OSB plokščių) ir apdailos panaudojama instaliacijai. Tuo tarpu mūriniuose namuose dažniausiai naudojama potinkinė instaliacija. Statybos metu įvertinus būsimo tinko storį sprendžiama ar reikia pjauti mūre vagas ir į jas kloti kabelius ar pakaks kabelį tvirtinti tiesiog ant mūro ir  vėliau tinkuoti.

 

  • Elektros lizdai būna vienfaziai, dvifaziai, trifaziai, priklausomai nuo naudojamo elektros tinklo ir įrenginių.
  • Naujesniuose elektros lizduose būna papildomi kontaktai įžeminimui. Lietuvoje pagal taisykles būtina naudoti lizdus su įžeminimu.
  • Skirtingose šalyse naudojami elektros lizdai neretai skiriasi dėl istorinių priežasčių. Kai kada šie skirtumai pasiteisina, nes skiriasi ir tinklo įtampa. Pavyzdžiui, JAV rinkai skirti prietaisai pritaikyti dirbti esant 110 V įtampai ir dažniausiai perdega įjungti į 230 V Europos šalių tinklą. Kitais atvejais (tarkim, VokietijaAnglija ir Šveicarija) tinklo įtampa nesiskiria ir skirtingi lizdų standartai didele dalimi beprasmiški. Jie išlieka, nes esama pernelyg daug įrengtų lizdų ir jiems pritaikytų prietaisų.